Relay: solid state; SPST-NO; Ucntrl: 5VDC; Icntrl: 3A; 5A; THT; 3kV
Multiples:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Product code:
AQZ197
Manufacturer: PANASONIC
Manufacturer code: AQZ197
Product downloads
Specification for Relay: solid state; SPST-NO; Ucntrl: 5VDC; Icntrl: 3A; 5A; THT; 3kV
| Mounting | THT |
| Max. operating current | 5A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Insulation voltage | 3kV |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Relay variant | 1-phase, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |