Relay: solid state; Ucntrl: 24VDC; 2A; 75÷240VAC; Variant: 1-phase
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ASL-L01SP1-PY
Manufacturer: AUTONICS
Manufacturer code: ASL-L01SP1-PY
Product downloads
Specification for Relay: solid state; Ucntrl: 24VDC; 2A; 75÷240VAC; Variant: 1-phase
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 2A |
| IP rating | IP20 |
| Body dimensions | 9x39x89.8mm |
| Switched voltage | 75...240V AC |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |
| Kind of input | PNP |