ASPI-0403-3R3M-T
Multiples: 500.0
Minimum quantity: 500.0
Product code: ASPI-0403-3R3M-T
Manufacturer: ABRACON
Manufacturer code: ASPI-0403-3R3M-T
  • Mounting
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Height
  • Operating current
  • Inductance
  • Core material
  • Type of inductor
  • Test frequency
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for ASPI-0403-3R3M-T
Mounting SMD
Operating temperature -40...85°C
Tolerance ±20%
Height 3.2mm
Operating current 1.44A
Inductance 3.3µH
Core material ferrite
Type of inductor wire
Test frequency 7.96MHz