ASPI-0705-270K-T
Multiples: 1000.0
Minimum quantity: 1000.0
Product code: ASPI-0705-270K-T
Manufacturer: ABRACON
Manufacturer code: ASPI-0705-270K-T
  • Mounting
  • Resistance
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Height
  • Operating current
  • Inductance
  • Core material
  • Type of inductor
  • Test frequency
  • Max resistance
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for ASPI-0705-270K-T
Mounting SMD
Resistance 120mΩ
Operating temperature -40...85°C
Tolerance ±10%
Height 5mm
Operating current 1.3A
Inductance 27µH
Core material ferrite
Type of inductor wire
Test frequency 2.52MHz
Max resistance 120mΩ