Relay: solid state; Ucntrl: 80÷280VAC; 4A; 24÷280VAC; THT; SIP
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ASR-04AA
Manufacturer: ANLY ELECTRONICS
Manufacturer code: ASR-04AA
Product downloads
Specification for Relay: solid state; Ucntrl: 80÷280VAC; 4A; 24÷280VAC; THT; SIP
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Max. operating current | 4A |
| Body dimensions | 36.2x22.5x5mm |
| Switched voltage | 24...280V AC |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |
| Relay features | zero voltage switching |