Relay: solid state; Ucntrl: 80÷280VAC; 6A; 24÷280VAC; DIN; IP00
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ASR-M06AA-1
Manufacturer: ANLY ELECTRONICS
Manufacturer code: ASR-M06AA-1
Product downloads
Specification for Relay: solid state; Ucntrl: 80÷280VAC; 6A; 24÷280VAC; DIN; IP00
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 6A |
| IP rating | IP00 |
| Body dimensions | 87x14x51mm |
| Switched voltage | 24...280V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |