Product code: AZ23C13-7-F
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: AZ23C13-7-F
  • Mounting
  • Case
  • Tolerance
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Semiconductor structure
  • Power dissipation
  • Type of diode
  • Zener voltage
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.3W; 13V; SMD; reel,tape; SOT23; common anode,double
Mounting SMD
Case SOT23
Tolerance ±5%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure common anode, double
Power dissipation 300mW
Type of diode Zener
Zener voltage 13V