Product code: AZ23C39-7-F
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: AZ23C39-7-F
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.3W; 39V; SMD; reel,tape; SOT23; common anode,double
Mounting SMD
Case SOT23
Tolerance ±5%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure common anode, double
Power dissipation 300mW
Type of diode Zener
Zener voltage 39V