Product code: BLM18KG601SN1D
Manufacturer: MURATA
Manufacturer code: BLM18KG601SN1D
  • Mounting
  • Resistance
  • Type of ferrite
  • Impedance at 100MHz
Product downloads
Specification for Ferrite: bead; Imp.@ 100MHz: 600Ω; Mounting: SMD; 1.3A; Case: 0603
Mounting SMD
Resistance 150mΩ
Case - inch 0603
Operating temperature -55...125°C
Operating current 1.3A
Case - mm 1608
Type of ferrite bead
Impedance at 100MHz 600Ω