Product code: BLM18PG121SN1D
Manufacturer: MURATA
Manufacturer code: BLM18PG121SN1D
  • Type of ferrite
  • Impedance at 100MHz
Product downloads
Specification for Ferrite: bead; 120Ω; Mounting: SMD; 2A; Case: 0603; -55÷125°C
Mounting SMD
Case - inch 0603
Operating temperature -55...125°C
Operating current 2A
Case - mm 1608
Type of ferrite bead
Impedance at 100MHz 120Ω