Product code: BST-12/125-D48-C
Manufacturer: MURATA POWER SOLUTIONS
Manufacturer code: BST-12/125-D48-C
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 3W; Uin: 18÷72V; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; DIP
Output current 125mA
Mounting THT
Case DIP
Power 3W
Operating temperature -40...75°C
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 1kV DC
Efficiency 77%
Output current 2 125mA