LED; SMD; 2835; white warm; 98(typ)lm; 3000(typ)K; 95; 116°; 100mA
Multiples:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
BXEN-30S-13H-9C-00-0-0
Manufacturer: BRIDGELUX
Manufacturer code: BXEN-30S-13H-9C-00-0-0
Product downloads
Specification for LED; SMD; 2835; white warm; 98(typ)lm; 3000(typ)K; 95; 116°; 100mA
| Mounting | SMD |
| Power | 1W |
| Series | Thrive |
| Dimensions | 2.82x3.55x0.7mm |
| LED colour | white warm |
| Case - mm | 3528 |
| Colour temperature | 3000K |
| Min. colour rendering index | 95 |
| LED current | 100mA |
| Light source efficiency | 108lm/W |