Diode: rectifying; SMD; 200V; 1.5A; SMA; Ufmax: 1.3V; Ifsm: 30A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
BYG20D-2
Manufacturer: LUGUANG ELECTRONIC
Manufacturer code: BYG20D
Specification for Diode: rectifying; SMD; 200V; 1.5A; SMA; Ufmax: 1.3V; Ifsm: 30A
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1.5A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Type of diode | rectifying |