Diode: rectifying; SMD; 100V; 1A; Ufmax: 1.1V; Ifsm: 30A; Ir: 10uA
Multiples:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Product code:
BYM10-100-E3/97
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: BYM10-100-E3/97
Specification for Diode: rectifying; SMD; 100V; 1A; Ufmax: 1.1V; Ifsm: 30A; Ir: 10uA
| Mounting | SMD |
| Case | DO213AB |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. load current | 1A |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |