Diode: rectifying; SMD; 300V; 2x10A; 25ns; D2PAK; Ifsm: 220A
Multiples:
800.0
Minimum quantity:
800.0
Product code:
BYV32EB-300PJ
Manufacturer: WeEn Semiconductors
Manufacturer code: BYV32EB-300PJ
Product downloads
Specification for Diode: rectifying; SMD; 300V; 2x10A; 25ns; D2PAK; Ifsm: 220A
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK, SOT404 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 300V |
| Max. load current | 20A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 220A |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 25ns |
| Type of diode | rectifying |