Diode: rectifying
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
BYVB32-100HE3_A/P
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: BYVB32-100HE3_A/P
Specification for Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK, TO263AB |
| Semiconductor structure | common cathode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. load current | 18A |
| Max. forward voltage | 1.15V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 25ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |