Sound transducer: elektromagnetic alarm; 25mA; -40÷70°C; 400Hz
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
BZ-30
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Sound transducer: elektromagnetic alarm; 25mA; -40÷70°C; 400Hz
| Operating voltage | 2.3...9V DC |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Leads | cables |
| Body material | ABS |
| Mounting hole diameter | 2.4mm |
| Operating current | 25mA |
| Body dimensions | 22.7x16.6x15.6mm |
| Mounting holes pitch | 27.5mm |
| Sound level | 75dB (d=0.1 m) |
| Type of sound transducer | elektromagnetic alarm |
| Sound frequency | 400Hz |
| Sound transducer features | with built-in generator |
| Kind of sound | continuous |