Counter: electromechanical; mechanical indicator; working time
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
BZ220A
Manufacturer: DONAU
Manufacturer code: BZ220A
Product downloads
Specification for Counter: electromechanical; mechanical indicator; working time
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -30...60°C |
| IP rating | IP65 (from the front) |
| Mounting hole diameter | 33x22mm |
| Body dimensions | 36x24x62.8mm |
| Kind of display used | mechanical indicator |
| Power supply | external |
| Electrical connection | screw terminals |
| Counting range | 99999,99h |
| Resetting method | none |
| Type of counted signal | working time |
| Type of counter | electromechanical |
| Display height 1 | 3.6mm |