Product code: BZD27C13P
Manufacturer: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: BZD27C13P
  • Mounting
  • Case
  • Tolerance
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Power dissipation
  • Type of diode
  • Zener voltage
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 1W; 13.25V; 50mA; SMD; reel,tape; subSMA; single diode
Mounting SMD
Case subSMA
Tolerance ±5%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 1W
Type of diode Zener
Zener voltage 13V