Contact block; -30÷70°C; Illumin: yes; IP00; Contacts: NO x2; 3mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
BZLII
Manufacturer: SCHLEGEL
Manufacturer code: BZLII
Specification for Contact block; -30÷70°C; Illumin: yes; IP00; Contacts: NO x2; 3mm
| Operating temperature | -30...70°C |
| IP rating | IP00 |
| Mechanical durability | 1000000cycles |
| Key stroke | 3mm |
| Contacts configuration | NO x2 |
| DC contacts rating @R | 2A / 24V DC |
| AC contacts rating @R | 1.5A / 250V AC |
| Type of switch accessories | contact block |