Product code: BZT03C150-TAP
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: BZT03C150-TAP
  • Mounting
  • Case
  • Tolerance
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Power dissipation
  • Type of diode
  • Zener voltage
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 3.25W; 150V; Ammo Pack; SOD57; single diode
Mounting THT
Case SOD57
Tolerance ±5%
Kind of package Ammo Pack
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 1.3W
Type of diode Zener
Zener voltage 150V