Product code: BZT52B18JS-TP
Manufacturer: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Manufacturer code: BZT52B18JS-TP
  • Mounting
  • Case
  • Tolerance
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Power dissipation
  • Type of diode
  • Zener voltage
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.2W; 17.64V; SMD; reel,tape; SOD323; single diode
Mounting SMD
Case SOD323
Tolerance ±2%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 200mW
Type of diode Zener
Zener voltage 18V