Product code: BZT52C13Q-7-F
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: BZT52C13Q-7-F
  • Semiconductor structure
  • Application
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.37W; 13V; SMD; reel,tape; SOD123; single diode
Mounting SMD
Case SOD123
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Application automotive industry
Power dissipation 370mW
Type of diode Zener
Zener voltage 13V