BZT52C13S-7-F
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: BZT52C13S-7-F
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.2W; 13V; SMD; reel,tape; SOD323; single diode
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Power dissipation | 200mW |
| Type of diode | Zener |
| Zener voltage | 13V |