Product code: BZX384B4V7-E3-18
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: BZX384B4V7-E3-18
  • Type of diode
  • Quantity in package
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.2W; 4.7V; SMD; reel,tape; SOD323; single diode
Mounting SMD
Case SOD323
Tolerance ±2%
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 200mW
Type of diode Zener
Quantity in package 10000pcs.
Zener voltage 4.7V