Product code: BZX384C4V7-HE3-08
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: BZX384C4V7-HE3-08
  • Semiconductor structure
  • Application
  • Power dissipation
  • Type of diode
  • Quantity in package
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.2W; 4.7V; SMD; reel,tape; SOD323; single diode
Mounting SMD
Case SOD323
Tolerance ±5%
Semiconductor structure single diode
Application automotive industry
Power dissipation 200mW
Type of diode Zener
Quantity in package 3000pcs.
Zener voltage 4.7V