Product code: BZX584C30-V-G-08
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: BZX584C30-V-G-08
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.2W; 30V; SMD; reel,tape; SOD523; single diode
Mounting SMD
Case SOD523F
Tolerance ±5%
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 200mW
Type of diode Zener
Zener voltage 30V