Product code: BZX84C12T-7-F
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: BZX84C12T-7-F
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.15W; 12V; SMD; reel,tape; SOT523; single diode
Mounting SMD
Case SOT523
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 150mW
Type of diode Zener
Zener voltage 12V