Product code: BZX84C13W-7-F
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: BZX84C13W-7-F
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.2W; 13V; SMD; reel,tape; SOT323; single diode
Mounting SMD
Case SOT323
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 200mW
Type of diode Zener
Zener voltage 13V