Product code: BZX84C3V3Q-7-F
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: BZX84C3V3Q-7-F
  • Mounting
  • Case
  • Tolerance
  • Semiconductor structure
  • Application
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.35W; 3.3V; SMD; reel,tape; SOT23; single diode
Mounting SMD
Case SOT23
Tolerance ±6%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Application automotive industry
Power dissipation 350mW
Type of diode Zener
Zener voltage 3.3V