Product code: BZX84C3V3S-7-F
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: BZX84C3V3S-7-F
  • Mounting
  • Case
  • Tolerance
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.2W; 3.3V; SMD; reel,tape; SOT363
Mounting SMD
Case SOT363
Tolerance ±6%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure double independent
Power dissipation 200mW
Type of diode Zener
Zener voltage 3.3V