Product code: BZX84C3V6TS-7-F
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: BZX84C3V6TS-7-F
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.2W; 3.6V; SMD; reel,tape; SOT363
Mounting SMD
Case SOT363
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure triple independent
Power dissipation 200mW
Type of diode Zener
Zener voltage 3.6V