Product code: BZX84C47LT1G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: BZX84C47LT1G
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.3W; 47V; SMD; reel,tape; SOT23; single diode
Mounting SMD
Case SOT23
Tolerance ±5%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 300mW
Type of diode Zener
Zener voltage 47V