Enclosure: wall mounting; X: 265mm; Y: 335mm; Z: 152mm; ABS; IP65
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
C.1601UV
Manufacturer: PAWBOL
Manufacturer code: C.1601UV
Specification for Enclosure: wall mounting; X: 265mm; Y: 335mm; Z: 152mm; ABS; IP65
| Operating temperature | -25...60°C |
| IP rating | IP65 |
| Enclosure material | ABS |
| Type of enclosure | wall mounting |
| Resistance to | UV rays |
| Body colour | light grey |
| Dimension X | 265mm |
| Dimension Z | 152mm |
| Mechanical impact resistance | IK10 |