Earthing resistance meter; LCD,with a backlit; 0,05÷50kΩ; IP65
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
C.A 6422
Manufacturer: CHAUVIN ARNOUX
Manufacturer code: C.A 6422
Product downloads
Specification for Earthing resistance meter; LCD,with a backlit; 0,05÷50kΩ; IP65
| IP rating | IP65 |
| Body dimensions | 223x126x70mm |
| Kind of display used | LCD |
| Power supply | 6 batteries 1,5V LR6 (AA) (transmitter) |
| Conform to the norm | EN 61557, EN 61010 |
| Standard equipment | user's manual |
| Type of meter | earthing resistance meter |
| Weight with battery | 1kg |