Cable: loudspeaker cable; 2x0,5mm2; stranded; OFC; white; PVC; 100m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
C100 2X0.50 WHITE
Manufacturer: TASKER
Manufacturer code: C100 2X0.50 WHITE
Product downloads
Specification for Cable: loudspeaker cable; 2x0,5mm2; stranded; OFC; white; PVC; 100m
| Operating temperature | -15...70°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | OFC |
| Number of cores | 2 |
| Wire insulation material | PVC |
| Rated voltage | 49V AC |
| Insulation colour | white |
| Type of wire | loudspeaker cable |
| Cable outside dimensions | 2x4.1mm |
| CPR standard | no classification |