Wire: loudspeaker cable; 2x2mm2; stranded; OFC; black-red; PVC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
C102-2.00
Manufacturer: TASKER
Manufacturer code: C102-2.00
Product downloads
Specification for Wire: loudspeaker cable; 2x2mm2; stranded; OFC; black-red; PVC
| Operating temperature | -15...70°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | OFC |
| Number of cores | 2 |
| Wire insulation material | PVC |
| Rated voltage | 49V |
| Insulation colour | black-red |
| Type of wire | loudspeaker cable |
| Shield structure | unshielded |
| Cable outside dimensions | 3.5x7.1mm |
| CPR standard | no classification |