Converter: DC/DC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
C10N
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: C10N
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
| Output current | 1mA |
| Mounting | THT |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -10...60°C |
| Protection | short circuit protection |
| Series | C |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 350kHz |