Wire: microphone cable; 2x0,35mm2; black; OFC; PUR; -40÷80°C; Ø6mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
C128 BLACK PUR
Manufacturer: TASKER
Manufacturer code: C128 BLACK PUR
Product downloads
Specification for Wire: microphone cable; 2x0,35mm2; black; OFC; PUR; -40÷80°C; Ø6mm
| Operating temperature | -40...80°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | OFC |
| Cable features | low smoke density, low-capacitance |
| Number of cores | 2 |
| Resistance to | mechanical stesses, to weather conditions, UV rays, most of chemical compounds, most of oils |
| Wire insulation material | PUR |
| Rated voltage | 49V AC |
| Cable external diameter | 6mm |
| Insulation colour | black |
| Cable application | indoor, outdoor |
| Type of wire | microphone cable |
| Shield structure | tinned copper braid |
| Wire cross-section shape | round |
| CPR standard | no classification |