Wire: microphone cable; 2x0,15mm2+2x0,15mm2; black; OFC,tinned
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
C207
Manufacturer: TASKER
Manufacturer code: C207
Product downloads
Specification for Wire: microphone cable; 2x0,15mm2+2x0,15mm2; black; OFC,tinned
| Operating temperature | -15...70°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | OFC, tinned |
| Number of cores | 4 |
| Wire insulation material | PVC |
| Rated voltage | 49V AC |
| Cable external diameter | 4.7mm |
| Insulation colour | black |
| Type of wire | microphone cable |
| Shield structure | braid made of copper wires |
| Wire cross-section shape | round |
| CPR standard | no classification |