Wire: AV; Outside insul.material: PVC FirestoP®; OFC; black; 3
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
C226
Manufacturer: TASKER
Manufacturer code: C226
Product downloads
Specification for Wire: AV; Outside insul.material: PVC FirestoP®; OFC; black; 3
| Operating temperature | -15...70°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | OFC |
| Number of cores | 3 |
| Wave impedance | 75Ω |
| Cable external diameter | 6.6mm |
| Insulation colour | black |
| Cable application | audio-video installations, CCTV, security video |
| Type of wire | AV |
| Shield structure | unshielded |
| CPR standard | no classification |