Wire: loudspeaker cable; 2x2mm2; stranded; OFC; transparent; PVC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
C238TN
Manufacturer: TASKER
Manufacturer code: C238TN
Product downloads
Specification for Wire: loudspeaker cable; 2x2mm2; stranded; OFC; transparent; PVC
| Operating temperature | -15...70°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | OFC |
| Outer insulation material | PVC |
| Number of cores | 2 |
| Core section | 2mm<sup>2</sup> |
| Insulation colour | transparent |
| Type of wire | loudspeaker cable |
| Shield structure | unshielded |
| Package contents | 100m |
| Cable outside dimensions | 3.5x7mm |