Specification for Wire: microphone cable; 2x2x0,22mm2; grey; OFC; PVC; -15÷70°C; 100m
| Operating temperature | -15...70°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | OFC |
| Cable features | twisted pair conductors |
| Number of cores | 4 |
| Wire insulation material | PVC |
| Rated voltage | 49V AC |
| Cable external diameter | 6.6mm |
| Insulation colour | grey |
| Type of wire | microphone cable |
| Shield structure | tinned copper braid |
| CPR standard | no classification |