Wire: microphone cable; 1x2x0,22mm2; green; OFC; LSZH; -15÷70°C
Multiples:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
C301 GRAY
Manufacturer: TASKER
Manufacturer code: C301 GRAY
Product downloads
Specification for Wire: microphone cable; 1x2x0,22mm2; green; OFC; LSZH; -15÷70°C
| Operating temperature | -15...70°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | OFC |
| Number of cores | 2 |
| Wire insulation material | PVC |
| Rated voltage | 49V AC |
| Cable external diameter | 6mm |
| Insulation colour | green |
| Type of wire | microphone cable |
| Shield structure | braid made of copper wires |
| CPR standard | no classification |