Capacitor: polypropylene; DC-Link; 10uF; ESR: 8.2mΩ; THT; ±5%
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
C4AKOBW5100A3FJ
Manufacturer: KEMET
Manufacturer code: C4AKOBW5100A3FJ
Product downloads
Specification for Capacitor: polypropylene; DC-Link; 10uF; ESR: 8.2mΩ; THT; ±5%
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 900V DC |
| Max. operating current | 11.7A |
| Operating temperature | -55...135°C |
| Tolerance | ±5% |
| Max. forward impulse current | 200A |
| Terminal pitch | 37.5mm |
| Body dimensions | 42x40x20mm |
| Max. operating voltage | 900V DC |
| Capacitance | 10µF |
| Kind of capacitor | DC-Link |
| Type of capacitor | polypropylene |
| ESR value | 8.2mΩ |
| Pulse resistance | 20V/μs |