Capacitor: polypropylene; DC-Link; 10uF; ESR: 8.1mΩ; THT; ±5%; 12.5A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
C4AQOLW5100P36J
Manufacturer: KEMET
Manufacturer code: C4AQOLW5100P36J
Product downloads
Specification for Capacitor: polypropylene; DC-Link; 10uF; ESR: 8.1mΩ; THT; ±5%; 12.5A
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 900V DC |
| Max. operating current | 12.5A |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Terminal pitch | 37.5mm |
| Max. operating voltage | 900V DC |
| Capacitance | 10µF |
| Kind of capacitor | DC-Link |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| ESR value | 8.1mΩ |
| Climate class | 55/105/56, IEC60068-1 |
| Pulse resistance | 35V/μs |