Capacitor: polypropylene; DC-Link; 3.3uF; ESR: 11.9mΩ; THT; ±5%
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
C4AQQLU4330P19J
Manufacturer: KEMET
Manufacturer code: C4AQQLU4330P19J
Product downloads
Specification for Capacitor: polypropylene; DC-Link; 3.3uF; ESR: 11.9mΩ; THT; ±5%
| Mounting | THT |
| Max. operating current | 9A |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Terminal pitch | 27.5mm |
| Capacitance | 3.3µF |
| Kind of capacitor | DC-Link |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Climate class | 55/105/56, IEC60068-1 |
| Pulse resistance | 80V/μs |