Relay: solid state; Ucntrl: 180÷280VAC; 25A; 48÷530VAC; 3-phase
Multiples:
60.0
Minimum quantity:
60.0
Product code:
C53TP25C
Manufacturer: SENSATA / CRYDOM
Manufacturer code: C53TP25C
Product downloads
Specification for Relay: solid state; Ucntrl: 180÷280VAC; 25A; 48÷530VAC; 3-phase
| Max. operating current | 25A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Body dimensions | 103.9x79.7x36.83mm |
| Switched voltage | 48...530V AC |
| Indication | LED |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 3-phase |
| Type of relay | solid state |