Capacitor: motors, run; 30uF; 470V; Ø45x98mm; -25÷85°C; ±5%
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
C878BF35300SA0J
Manufacturer: KEMET
Manufacturer code: C878BF35300SA0J
Product downloads
Specification for Capacitor: motors, run; 30uF; 470V; Ø45x98mm; -25÷85°C; ±5%
| Mounting | M8 screw |
| Operating voltage | 470V |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | connectors |
| Height | 98mm |
| Body dimensions | Ø45x98mm |
| Diameter | 45mm |
| Capacitance | 30µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | motors, run |