Capacitor: ceramic; X1/Y2; 470pF; Y5V; ±10%; THT; 5mm
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
C905U471KYYDBA7317
Manufacturer: KEMET
Manufacturer code: C905U471KYYDBA7317
Product downloads
Specification for Capacitor: ceramic; X1/Y2; 470pF; Y5V; ±10%; THT; 5mm
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 5mm |
| Kind of capacitor | X1/Y2 |
| Type of capacitor | ceramic |
| Dielectric | Y5V |
| Operating voltage Y class | 250V AC |
| Operating voltage X class | 400V AC |